Menü Bezárás

Reziliencia

A REZILIENCIA, vagy rugalmas ellenállási képesség, nem velünk született képesség, hanem fejleszthető.

Ez jó hír! 😎 Hiszen változásokkal teli világban élünk, és ha mi már (részben vagy egészben) rendelkezünk ezzel a képességgel, reziliensek vagyunk, sokat adhatunk gyerekeinknek az általunk mutatott viselkedési mintáinkon keresztül.

A témában Dr.Lucy Hone (reziliencia kutató) rövid TED előadását szeretném a figyelmetekbe ajánlani.

Lucy 3 praktikus stratégiát vázol fel a reziliencia kialkításához:

1. „Megszoksz vagy megszöksz” – a reziliens emberek tudják, hogy mindenki életében bekövetkeznek néha nehéz időszakok, így elfogadják ezeket és igyekeznek hamar reagálni rájuk. Ami nem mindig könnyű.

2. „Ne áldozd fel, amid van, azért, amit már elvesztettél”– a reziliens emberek arra igyekeznek fókuszálni, amire lehet ráhatásuk.

3. „Amit csinálok, árt vagy segít nekem” – Lucy ezt a kérdést ajánlja feltenni magunknak a nehéz helyzetekben, mert ha úgy érezzük mi csak elszenvedői vagyunk a történéseknek, ezzel visszanyerhető valamennyire a kontrollunk a tetteink felett.

Őszintén szólva, már ritkán olvasom el a rezilienciáról szóló cikkeket, mivel annyira felkapott téma volt az elmúlt években, és olyan sok „semmit mondó” cikkel találkoztam.

De ez a videó megfogott.

Nagyon hitelesnek tartom Lucyt, ahogy megosztja az őt ért csapást a hallgatóságával, és ezután sokkal autentikusabb, ahogy ő beszél kutatóként a rezilienciáról, hiszen járt az „egyenlet mindkét oldalán”.

És íme az előadás.

Ismerted-e ezt a fogalmat, hogy reziliencia?

Éltél-e már át nehezebb időszakot, amikor reziliensen sikerült viselkedned? Mesélj nekünk erről!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük